Adámek

Dovolte nám představit Adámka. 

Adam je šestiletý chlapec s Aspergerovým syndromem. Má problémy s komunikací především s dětmi, nerozumí pravidlům jejich hry, nestačí jim a proto je hodně osamělý, raději si hraje sám nebo s dospělými. Má problémy s rovnováhou, jeho pohyb je nekoordinovaný, vráží do věcí kolem sebe a motá se. Při procházkách ve městě Adámek nestíhá sledovat dění kolem sebe a odmítá chodit. Obává se míst, kde je hluk a hodně lidí. Je přecitlivělý na některé zvuky (např. ho děsí hračky, co vydávají zvuky). Adámek nemá rád změny, musí na ně být předem upozorněn a připravován.

Bývá rozmrzelý a úzkostný.

Asistenční pes Mody doprovází Adámka venku i do vnitřních prostor. Dodává mu jistotu při vstupování do míst, kde je hluk a větší počet lidí. Při polohování se psem se Adámek snáz a rychleji zklidňuje. Mody je pro něj parťákem a komunikačním mostem, který mu přinese nové zdroje podnětů a příležitosti pro seznámení se s dalšími dětmi a dospělými. Při aktivitách s Modym bude Adámek rozvíjet svou schopnost soustředění a koordinaci pohybu. Pejsek přirozeným způsobem zlepšuje náladu a snižuje úzkost u Adámka.

Výcvik Modyho probíhá 2x měsíčně v Praze minimálně 1 rok. Darované peníze rodiče použijí na náklady spojené s výcvikem psa (výcvik psa, pravidelné cesty do Prahy na výcvik, 3 několika denní nácvikové pobyty) a na náklady spojené s péčí o psa.

Partneři
běhu

Celý tým pořadatelů děkuje všem partnerům za jejich spolupráci a podporu, ať už finanční či věcnou. Moc si toho vážíme.