Barunka

Rádi bychom Vám představili Barunku Bouškovou z Lubné.

Že je Barunka opravdu neskutečný bojovník ukázala již v 15ti měsících svého života, kdy ji rodiče vzali na celkem běžné vyšetření zvětšených uzlin, co nastalo poté si jen málokdo dokáže představit. Barunku urgentně transportovali do FN v Brně na onkologické oddělení, kde ji byl diagnostikován metastatický neuroblastom v bříšku na krku a v zadní části hrudníku s metastázemi v kostech.
Více o příběhu této malé, ale přitom tak velké bojovnice v následujícím textu od rodičů Barunky.

Náš malý…velký ZÁZRAK…

Naší Barunce bylo 15 měsíců, kdy jsme nastoupily k ,,banálnímu vyšetření“ zvětšené uzliny na krku. Na základě zjištění ve Svitavské nemocnici nás urgentně transportovali do FN Brno na onkologické oddělení. Barunce byl diagnostikován metastatický neuroblastom v bříšku, na krku a v zadní části hrudníku s metastázemi v kostech.

​Život se nám obrátil vzhůru nohama!!!

​Barunka podstupuje velmi intenzivní léčbu už 21 měsíců. Má za sebou 8 operací; 45 narkóz; 6 bloků chemoterapií + vysokodávkovou chemoterapii s transplantací vlastních kmenových buněk.

​Během léčby, měla Barunka spoustu nežádoucích účinků souvisejících s premedikací podávaných léků. Nejvážnější období bylo vloni přelom jaro/léto, kdy Barunka byla ve velmi kritickém stavu!!! Tento stav byl způsoben nežádoucím účinkem léku, který byl podán před transplantací. Barunce byla diagnostikovaná venookluzivní nemoc jater (selhání jater s kterým se doposud FN Brno v tomto rozsahu nesetkala). Byla 110 dnů hospitalizována na jednotce JIP a z toho 17. dní na ARU v umělém spánku na plicní ventilaci, kde oslavila své druhé narozeniny, s postupným selháváním ostatních orgánů… Byla 2 měsíce na kyslíku + drenáž bříška k odvádění ascitesu. V důsledku dlouhodobě ležícího stavu se musela učit vše od začátku ve spolupráci s fyzioterapeutem.

Následoval blok radioterapie na Masarykově onkologickém ústavu. Od ledna 2021 podstupuje společně imunoléčbu s bioléčbou. Což obnáší léčbu aknenorminu (vitamín A) ve vysokých dávkách a imunoléčba je 5 bloků qarziby (chemoterapie), která kape kontinuálně 10 dní. První dva bloky byly za hospitalizace a podpory morfia s kyslíkem k utlumení bolesti. Nyní již zvládáme v domácí péči…. Tento blok léčby, má snížit procento recidivy nádorového onemocnění. Působí na nervovou soustavu, z které neuroblastom vychází.

V červenci nás čeká celkové přešetření, které určí další postup léčby.

Dle všech ošetřujících lékařů, vzhledem k prodělaným nežádoucím účinkům léčby, mluví o Barunce jako ,,o velkém zázraků“ … ne prý medicínském… Slova obrovských díků patří vám, kteří pomáháte nám i ostatním v těžkých životních situacích.

Aktuální stav Barunky

Barunka je aktuálně bohužel momentálně opět v nemocnici z důvodu podezření na recidivu + spoustu zdravotních komplikací; různá vyšetření: lumbalka, magnetická rezonance hlavičky, EKG, oční pozadí,…). Barunka má momentálně ochrnutou rohovku v očičku…

Přijďte i Vy podpořit Barunku s námi!

Zpráva od rodičů

Drazí přátelé, kamarádi,
komplikace, kterými si Barunka v současné době prochází, nepotvrdily souvislost s onkologickým problémem! Nýbrž imunitní systém napadl herpesvir HHV 7 (vir napadá bílé krvinky a způsobuje nespočet zdravotních komplikací), tento vir nám všem zamotal hlavu… Po zotavení bude Barunka pokračovat v léčbě.

Přejeme vám všem hlavně pevné zdraví!!!

S obrovským díky Bouškovi

Partneři
běhu

Celý tým pořadatelů děkuje všem partnerům za jejich spolupráci a podporu, ať už finanční či věcnou. Moc si toho vážíme.